Bulwersujące zdarzenie w jednym z sandomierskich kościołów. Dwóch mężczyzn złośliwie przeszkadzało w mszy świętej. Pili wódkę, obrażali wiernych, a na koniec uszkodzili witrynę z malowidłem ściennym. Zdarzenie nagrała jedna z kamer monitoringu.

To nie powinno się wydarzyć. Do jednego z sandomierskich kościołów weszło dwóch podchmielonych mężczyzn. Zachowywali się głośno i nieprzyzwoicie. To szybko zwróciło uwagę wszystkich wiernych.

Okazało się, że pili oni wódkę na terenie kościoła. Mało tego, zniszczyli mienie wiernych. Jeden z mężczyzn rzucił butelką po wódce w przeszkloną witrynę. Było w nim malowidło ścienne znajdujące się na murach odgradzających kościół.

Sprawcy zdarzenia uciekli i ukryli w jednym z pobliskich sklepów. Ale policjanci nie dali się wywieść w pole. Szybko zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sandomierza w wieku 19 i 47 lat.

Zostali oskarżeni o obrazę uczuć religijnych. A za to grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 47- latek odpowie za zniszczenie mienia. Przez co może pójść siedzieć nawet na 5 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj